Ciekawy

Właściwości pierwiastków chemicznych

Właściwości pierwiastków chemicznych


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tabela właściwości chemicznych i innych pierwiastków, w tym symbol chemiczny, znajduje się poniżej.

Wykres właściwości chemicznych pierwiastków zawiera również szczegóły dotyczące liczby atomowej, masy atomowej, ciężaru właściwego i tym podobnych.

Niektóre pierwiastki nie są stabilne i mają bardzo krótki okres półtrwania. W przypadku tych pierwiastków masa atomowa jest podana w nawiasach.

Obecnie zidentyfikowano 118 pierwiastków, z których pierwsze 94 występują naturalnie na Ziemi, a pozostałe 24 zostały stworzone syntetycznie.

Tabela właściwości i symboli pierwiastków chemicznych
ImięSymbol chemicznyLiczba atomowaMasa atomowaŚrodek ciężkości
(Solidny)
Temperatura topnienia ° CTemperatura wrzenia ° C
AktynAc89(227)
AluminiumGlin1326.9822.7
AmerykJestem95(243)
AntymonSb51121.756.67
ArgonAr1839.9481.784
ArsenTak jak3379.9225.73
AstatW85(210)
BarBa56137.343.8
BerkeliumBk97(249)
BerylByć49.0121.84
BizmutBi83208.989.80
Borb510.8112.45
BromBr3579.9043.19
KadmPłyta CD48112.408.64
CezCs55132.911.903
WapńCa2040.081.55
KalifornPor98(251)
Węgiel (jako grafit)do612.0112.13
CerCe58140.126.78
ChlorCl1735.453
ChromCr2451.996
KobaltWspół2758.933
MiedźCu2963.5468.94
KiurCm96(247)
DyprozDy66162.50
EinsteiniumEs99(254)
ErbEr68162.264.8
EuropeumEu63151.96
FermiumFm100(253)
Fluorfa918.9981.14
FranciumKs87(223)
GadolinGd64157.255.9
GalGa3169.725.9
GermanGe3272.595.36
ZłotoAu79196.9719.5
HafnHf72178.4913.07
HelOn24.0030.178
HolmiumHo67164.93
WodórH.11.0080.076
IndW49114.827.42
Jodja53126.904.89
IridiumIr77192.222.42
ŻelazoFe2655.8477.85
KryptonKr3683.803.708
LantanLa57138.916.16
LawrentiumLw103(257)
ProwadzićPb82207.1911.4
LitLi336.9390.59
LutetLu71174.97
MagnezMg1224.3121.74
ManganMn2554.9387.39
MendeleviumMd101(256)
RtęćHg80200.5914.19
MolibdenMo4295.9410.0
NeodymNd60144.247.05
NeonNe1020.1830.90
NeptunNp93(237)
NikielNi2858.718.9
NiobNb4192.9068.5
AzotN714.0071.027
NobeliumNie102(254)
OsmOs76190.222.48
TlenO815.9991.426
PaladiumPd46106.411.9
FosforP.1530.9741.83
PlatynaPt78195.0922.5
PlutonPu94(242)
PolonPo84(210)
PotasK.1939.1020.859
PrazeodymPr59140.916.6
PromethiumPo południu61(147)
ProtaktynRocznie91(231)
RadRa88(226)
RadonRn86(222)
RenRe75186.2
RodRh45102.9112.1
RubidRb3785.571.525
RutenRu44101.0712.26
SamarSm62150.357.7
SkandSc2146.956
SelenSe3478.964.8
KrzemSi1428.0862.49
SrebroAg47107.8710.47
SódNa1122.990.972
StrontSr3887.622.54
Siarka (bezpostaciowa)S1632.0642.1
TantalTa73180.9516.6
TechnetTc43(99)
TellurTe52127.66.24
TerbTb65158.92
TalTl81204.3711.85
TorCz9023212.16
TulTm69168.93
CynaSn50118.697.3
TytanTi2247.905.17
WolframW.74183.8519.3
WanadV2350.946.0
KsenonXe54131.35,85
IterbYb70173.045.5
ItrY3988.914.57
CynkZn3065.377.1
CyrkonZr4091.226.53

Tam, gdzie na wykresie używane są nawiasy dla wag atomowych, oznacza to, że są to elementy niestabilne


Obejrzyj wideo: Krótki film o elektroujemności (Może 2022).